خانه / اردویی / اردوی مشهد / تابلوهای تبلیغی / جنبش خروج از واتس اپ و وایبر
o 000

جنبش خروج از واتس اپ و وایبر

خدا کنه کسی دیر متوجه نقشه های دشمن نشه…

ما توی کمپین خروج از واتس اپ تصمیم گرفتیم برای افراد جویای حقیقت ، تکلیف رو با استفتاء از رهبر معظم انقلاب ، روشن کنیم.

متن کامل استفتاء و پاسخ مقام معظم رهبری:

 

سوال:

مدتی قبل ، نرم افزار واتس اپ ، توسط یک صهیونیست به نام زاکربرگ به مبلغ نوزده و نیم میلیارد دلار خریداری شده. زاکربرگ ، همان مالک فیس بوک است و خود را یک آتئیست(بی خدا) میداند و توسط روزنامه ی صهیونیستی اورشلیم پست و بسیاری خبرگزاری های داخلی وخارجی، تأثیرگذارترین صهیونیست جهان معرفی شده و به سرعت در حال تبدیل شدن به ثروتمندترین فرد جهان است.

اصلی ترین راه کسب ثروت واتس اپ ، افزایش تعداد اعضا و در نتیجه افزایش ارزش سهام و اعتبار بانکی آن است و در عین حال ، اطلاعات اعضا مستقیما در اختیار دشمن درجه یک انقلاب قرار میگیرد و این اطلاعات هرچند ساده ، توسط موتورهای تحلیلگر امریکا و رژیم صهیونیستی تحلیل و ضمن فروش اطلاعات ، از آنها در تصمیم گیری علیه انقلاب ، بهره گیری میشود.

با توجه به موارد فوق که اسناد آن به صورت گسترده منتشر شده ، جویای نظر مبارک حضرتعالی “به صورت مشخص” درمورد دو سوال زیر هستیم:

۱. با توجه به اینکه نرم افزارهای مشابه واتس اپ وجود دارد که منافع و هاست(مرکز ذخیره سازی اطلاعات) آنها مستقیما در اختیار صهیونیسم و امریکا نیست و میتوان از آنها برای تبلیغ شیعه و رسوایی صهیونیسم و استکبار بهره گرفت آیا همچنان میتوان از واتس آپ ، به بهانه ی ضربه زدن به دشمن با ابزار خودش ، استفاده کرد یا اینکه باید از یک نرم افزار جایگزین و غیر صهیونیستی استفاده کنیم؟

۲. آیا سودمالی نرم افزار واتس اپ برای صهیونیستی که توسط رییس جمهور و مقامات امنیتی امریکا و نیز رژیم صهیونیستی از او تقدیر شده و شیمون پرز او را پسر خوب یهود خطاب میکند و تأثیرگذارترین صهیونیست جهان است و “”خود را آتئیست(بی خدا) میداند”” ، به تنهایی برای ترک این نرم افزار و استفاده از نرم افزار های مشابه و غیر صهیونیستی کافیست؟

با تشکر و آرزوی طول عمر با عزت شما

پاسخ:

به طور کلی استفاده از شبکه‌های اجتماعی و مانند آن اگر مستلزم مفسده (مانند ترویج فساد نشر اکاذیب و مطالب باطل) بوده و یا خوف ارتکاب گناه باشد  “””و یا موجب تقویت دشمنان اسلام و مسلمین شود“””   و یا خلاف قوانین و مقررات نظام جمهوری اسلامی باشد جایز نیست. و تشخیص موضوع برعهده مکلف است.

لینک پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری

http://www.leader.ir/langs/fa/index.php?p=istifta&mode=p

کد پیگیری سوال شرعی:

919a64661164e5ca

(این کد رو برای دیدن این سوال و جواب ، در بخش “پیگیری استفتائات” پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری ، وارد کنید)

یه استفتاء مهم دیگه:

سوال: آیا نرم‌افزارها هم به‌مثابه کالا هستند و حکم خرید کالای ایرانی در اینجا هم وجود دارد؟

حکم خرید کالای دشمنان که به نحوی کمک به آنها محسوب می‌شود تحت عنوان «اعانه‌ی ظالم» شامل اینجا نیز می‌شود؛ یعنی ما با خریداری یک نرم‌افزار، خدماتی به آنها برسانیم یا به نحوی از این نرم‌افزارها استفاده کنیم که سودش به جیب آنها برود، مثل برخی برنامه‌ها که اصل ورود به آنها و تعداد استفاده‌کنندگان از آنها برای صاحبش مفید است، همین ورود به برنامه هم حرام میشود. بنابراین فرقی نمی‌کند که این کالا سخت‌افزار باشد یا نرم‌افزار و این توصیه‌‌ای که گفته‌اند اگر کالایی مشابه داخلی دارد، از کالای خارجی استفاده نکنید، شامل نرم‌افزارها هم می‌شود و باید از نرم‌افزار داخلی استفاده کنید.

http://farsi.khamenei.ir/news-content?id=29126#13

توی استفتاء بالا اصل ورود به نرم افزاری که عضویت در اون و یا تعداد استفاده کنندگانش سود به دشمنان اسلام میرسونه رو حرام دونستن و دیگه مشروطش نکردن به نحوه ی استفاده از اون.

اما این اصلا خوب نیست که بعضی دوستان  بهانه گیریهاشون تمومی نداره  و الان میگن ما اگر کمک مالی به صهیونیست ها میکنیم ، از اون طرف داریم  با نشر عقاید شیعه بهشون ضربه های اساسی هم میزنیم و در مجموع ، ما موجب تقویت دشمنان نمیشیم چون داریم شیعه رو تبلیغ میکنیم!!!(باور کنید نشر عقاید شیعه فقط با ابزار صهیونیستی و به قیمت کمک اطلاعاتی و مالی به صهیونیستها انجام نمیشه و توی نرم افزارهای دیگه هم میشه این کار رو کرد!!!)

به نظر میرسه اشکال جای دیگه س!!!

اما استفتاء هایی از این قبیل ، مطلق هستن و استثنا قائل نشدن. این سه تا استفتاء از رهبری رو هم بخونید:

خرید اجناس غربى 
258. اگر خرید کالاهاى وارداتى از کشورهاى غیراسلامى و استفاده از آنها باعث تقویت دولتهاى کافر و استعمارگر که دشمن اسلام و مسلمین هستند، شود و یا قدرت مالى آنها را براى هجوم به سرزمین‌هاى اسلامى یا مسلمین در سرتاسر عالم، تقویت نماید، واجب است که مسلمانان از خرید و “””””بکارگیرى و استفاده“””” از آنها اجتناب کنند.

معامله با شرکت‌هاى صهیونیستى 
259. خرید و فروش هرگونه کالاى وارداتى از دولت غاصب اسرائیل حرام است و همچنین خرید و فروش هرگونه کالایى از شرکت‌هاى صهیونیستى و یا شرکت‌هایى که از سود حاصله کمک به دولت غاصب اسرائیل مى‌کنند حرام است.

http://www.leader.ir/tree/index.php?catid=122

توی این دو استفتاء هم مطلق گفتن هم خرید و فروش و هم “”””به کارگیری و استفاده از کالای اسرائیلی و کالای کشورهای استعمارگر حرامه“””. یعی نه تنها خرید و فروش ، بلکه استفاده و بکارگیری اونها هم حرامه.

……………………………………………………………………………………….

نکته ی پایانی:

توی استفتاء بالا گفتن اگر به نحوی از این نرم‌افزارها استفاده کنیم که سودش به جیب آنها برود، مثل برخی برنامه‌ها که اصل ورود به آنها و تعداد استفاده‌کنندگان از آنها برای صاحبش مفید است، همین ورود به برنامه هم حرام میشود.

تشخیص تکلیف هر کسی با خودشه. و تشخیص مصداق این استفتاء هم با خود مکلفه.

و هر کسی مسئول تصمیم و اعمال خودشه.

اما مواظب باشید دیگران به خاطر اعتماد به شما توی واتس اپ نمونده باشن چون توجیه خیلی ها برای استفاده از واتس اپ اینه که “اگر واتس اپ مشکلی داشت ، فلانی از اون استفاده نمیکرد!!!”

 

بیشتر بدانیم …

 

جایگزین چیست؟

یک جایگزین خوب برای واتس اپ و وایبر

دانلود رزقی ...

d-0012-660x330

کتیبه عالی برای تبریک عید غدیر

من از این طرح خیلی خوشم میاد… زیباست…   دم درب مسجد یا تو حیاط ...

2 دیدگاه

  1. این ک کد پیگیریش معتبر نیست

    • چرا،معتبره

      وقتی میری تو سایت اصلی فتوا کد رو کپی پست نکن، بنویسش تا بیاد بالا

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *